Edebiyatta versiyon ne demek?

Edebiyatta versiyon ne demek?

Edebiyatta versiyon ne demek? i. (Fr. version < Lat.) Bir mûsikî ve edebiyat eserinin az çok farklı şekli: “Bu hikâyenin bir başka versiyonu vardır.”

Açık versiyon ne demek?

Explicit terimi, Spotify gibi müzik uygulamalarında “açık versiyon” anlamına geliyor. Yani Spotify’da bir müzikte EXPLICIT ibaresi görürseniz, o şarkıda küfür, seksüel içerik, şiddet (vs.) gibi uygunsuz olarak nitelendirilen ifadeler olduğunu anlayabilirsiniz.

Versiyon bilgisi nedir?

Hangi Android sürümüne sahip olduğunuzu öğrenme Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın. Sistem güncellemesi’ne dokunun. “Android sürümü” ve “Güvenlik yaması düzeyi” bilgilerinizi görün.

Tıpta sürüm ne demek?

Version terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. Version teriminin tıbbi anlamı; n. Döndürme, çevirme, vaziyeti normalin dışında olan fetüsün içeriye döndürülmesi, versiyon, versio.

Versyon mu versiyon mu?

Bu kelime genellikle Versiyon şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Sürüm şeklinde olmalıdır.

Plazanın Türkçe karşılığı nedir?

Plaza kelimesinin Türkçe karşılığı İŞ MERKEZİ kelimesidir. Plaza kelime anlamı olarak; çalışma alanı için ayrılmış geniş alanlardır. Türkçe’de karşılığı iş merkezidir. İspanyolca kökenli bir sözcüktür.

Akustik ne oluyor?

Aslen dalga fiziğinin bir bölümü olan akustik, kapalı yerde sesin duyulup dağılma tarzına, bunu incelemeye verilen addır. Kulakta ses duyusu meydana getiren esnek karakterli boyuna titreşimlerin madde içerisindeki yayılımı ile bu titreşimleri meydana getiren cisimlerin kendi titreşimlerini inceler.

Yükseltilebilir versiyon nedir?

Planlanan Yükseltilebilir Versiyon; Cihazda yüklü gelen işletim sisteminin yükseltilmesinin planlandığı üst versiyonu belirtir.

Şurimşine ne demek turkce?

Şurimşine Kitap Açıklaması “Lazca; canımın içi, sevgilim demek.” Sina, yalnızlığının kabuğunda, adını aldığı çöl gibi ıssız bir genç kızdır.

Global versiyon ne demek?

Telefonlardaki global versiyon, yurt dışından gelen telefonların bulundukları ülkede rahatlıkla kullanılması için her türlü özelliği barındırması anlamına gelmektedir.

Plaza Türkçe karşılığı nedir Eodev?

Back To Top